Peking – Beijing

Z našu univerzitu sa XXIX. letné olympijských hier zúčastnili doc. Ing. Jozef Polák, CSc. a doc. PaedDr. Vladimír ŠUTKA, CSc.  v dňoch 09.-16.8.2008.
Podľa výsledkov a priamej účasti na OH v Aténach  očakávali aj tu v Pekingu, zisk zlatého kovu vo vodnom slalome. Boli priamo pri finálových jazdách. Martikáma, Kaliskej a bratov Hochschounerovcov.
Okrem účasti na finálových podujatiach absolvovali vo voľnom čase niekoľko fakultatívnych výletov.  Mimo známeho čínskeho múru navštívili aj, zakázané mesto, námestie nebeského pokoja, čínsku záhradu, zastrčené chudobné príbytky - jutongy a podobne.
Vo výprave na OH boli štyria účastníci z Nitry a piati z Bratislavy. Desiaty člen bol mladý slovenský sprievodca, ktorý už sedem rokov žil v Číne, kde študoval ich kultúru a jazyk.
So svojimi dojmami z OH i z vnútrozemia tejto významnej Azijskej krajiny sa chcú podeliť formou besied spojených s prezentáciou obrovského množstva fotografií a záberov z kamery.
Naši účastníci  ďakujú aj touto cestou univerzite, sponzorom a všetkým, ktorí im umožnili získať poznatky a nezabudnuteľné zážitky z návštevy OH 2008 v Beijinu.

Foto: doc. Ing. Jozef Polák, CSc. a doc. PaedDr. Vladimír ŠUTKA, CSc.