V pondelok 22. septembra 2008 od 10.00 hod. sa Aule Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre konalo slávnostné otvorenie akademického roka 2008/2009.

„Začína jubilejný päťdesiaty nový akademický rok,“ povedal vo svojom príhovore rektor UKF v Nitre prof. RNDr. Libor Vozár, CSc. „V uplynulom akademickom roku u nás študovalo 13 750 študentov, čo nás radí na pozíciu šiestej najväčšej vysokej školy na Slovensku. Naša univerzita má akreditovaných 18 jednopredmetových učiteľských študijných programov, ostatné učiteľské programy sú tvorené kombináciami 27 predmetov bakalárskom a magisterskom štúdiu. Ponuku štúdia tvorí aj 101 vedeckých a odborných študijných programov v prvom a druhom stupni a 23 v najvyššom treťom doktorandskom stupni štúdia.“

Zdôraznil tiež význam vedy a výskumu, publikačnej činnosti, dotkol sa priestorových problémov, ubytovania pre študentov i informatizácie univerzity. „Jeden login, jedno heslo a vzájomné prepojenie informačných systémov, ktoré pokrývajú hlavné činnosti našej univerzity, je už dnes realitou.“ Pripomenul tiež, že v tomto roku sa UKF podrobí procesu komplexnej akreditácie. „Myslím si, že v prípade UKF v Nitre niet rozumného dôvodu spochybňovať pozíciu univerzity.“ Ocenil spoluprácu s Nitrianskym samosprávnym krajom, s Mestom Nitra i s Biskupským úradom v Nitre a symbolicky privítal 3500 nových študentov, ktorí sa zaradia do takmer 14 tisícovej študentskej obce univerzity.

Pri príležitosti otvorenia nového akademického roka boli významným osobnostiam UKF udelené najprestížnejšie vyznamenania Cena rektora Univerzity Konštantína Filozofa za publikačné a iné tvorivé aktivity v roku 2007.

Univerzitná stránka