CELOSLOVENSKÉ KOLO ŠVA 2009 UMB BANSKÁ BYSTRICA

KTVŠ FHV UMB usporiadala 29. apríla 2009 15. ročník celoslovenského kola Študentskej vedeckej aktivity v teoretických sekciách a pohybových skladbách. UMB privítala na akademickej pôde mladých vedcov zo slovenských univerzít. Úroveň ŠVK v jednotlivých komisiách bola garantovaná profesormi, docentmi a odborníkmi z celého Slovenska. V rozhodcovských komisiách participovali naši kolegovia Doc. PaedDr. Jaroslav Broďáni, PhD. a PaedDr. Mária Kalinková, PhD. Študenti KTVŠ PF UKF Nitra so svojimi prácami opätovne obstáli v konkurencii univerzít FTVŠ UK Bratislava, KTVŠ UMB Banská Bystrica, KTVŠ UJS Komárno a KTVŠ FŠ Prešov.

Vedecko-výskumné práce v teoretických sekciách:

Športová edukológia
2. miesto: MIŠKOLCI Martin: Evaluácia e-learningového kurzu Teória športového tréningu. 4. ročník TV-INF. (školiteľ doc. Broďáni)

4. miesto: ZNANCOVÁ Katarína Štruktúra koordinačných schopností u atlétov vo veku od 11 do 15 rokov. TV-GEO (školiteľ doc. Broďáni)

Športová kinantropológia
4. miesto: SRNEC Radoslav Vývoj a prognóza ženských svetových výkonov od roku 1896 do roku 2012. TV-MAT (školiteľ doc. Broďáni)

Pohybových skladieb sa zúčastnilo družstvo študentov prvého ročníka  v zložení: (Jarka Boďová, Katka Grmanová, Noro Pecze, Peto Zubál, Aneta Dovinová, Tarabčákova Alenka, Dominik Libuša). Pod vedením Dr. Kalinkovej vystúpili so skladbou s názovom „Shrekovci“ a umiestnili sa na 4 mieste.

Ďakujeme za vzornú reprezentáciu a veríme, že na budúci rok v na akademickej pôde UJS v Komárne opätovne uspejeme.

Doc. PaedDr. Jaroslav Broďáni, PhD.