Logo UKF

Akademické majstrovstva SR v maratóne 2008

Dňa 12. októbra 2008 sa uskutočnil 34. ročník Malokarpatského maratónu v Trnave a zároveň akademické majstrovstva SR v maratóne. Počasie prialo bežcom, ktorí pricestovali z rôznych kútov Slovenska. Štart bol naplánovaný pred Materiálovotechnologickou fakultou v Trnave o 10:00 hod. Bežalo sa cez Suchú nad Parnou, Horné Orešany, Smolenice, Lošonec, Dolné Orešany, Košolnú, Suchú nad Parnou a ciel bol opäť v Trnave. Dĺžka trate: 42 195 m.

Akademického majstra obhájil skúsený maratónec a zároveň minuloročný víťaz Ondrej Veselovský s časom 2:48:33 hod. z UMB Banská Bystrica. Na striebornej priečke sa umiestnil Peter Havetta (5 roč. IN-TV) z UKF Nitra v čase 3:11:13 hod., pre ktorého to bol prvý maratón. „Striebro je pre mňa životným bežeckým úspechom, aj keď čas tak nehreje ako pocit zo stupňa víťazov“: dodal Peter k výsledku. Bronz vybojoval  minuloročný strieborný muž Bronislav Novák z STU Bratislava.