TECHNICKÁ OLYMPIÁDA

Po dohode medzi Krajským školským úradom (KŠU) v Nitre, Katedrou techniky a informačných technológií PF UKF v Nitre a  Strednou odbornou školou v Komárne bola KŠU vyhlásená pre žiakov základných škôl a viacročných gymnázií technická súťaž s názvom Technická olympiáda. Súťaž v Nitre sa konala 11.11. 2009 a v Komárne 13.11.2009.

Cieľom súťaže bolo dať priestor žiakom základných škôl a zodpovedajúcim vekovým kategóriám na viacročných gymnáziách  prejaviť svoju šikovnosť, zručnosť, ale aj pohotovosť prejavu v neznámych podmienkach, v nemalej miere tvorivosť a fantáziu.

Súťažiaci boli rozdelení do dvoch kategórií podľa veku.
Do prvej kategórie A boli zaradení žiaci 5., 6. a 7. ročníka základných škôl a prímy, sekundy a tercie viacročných gymnázií.
V druhej kategórii B súťažili žiaci  8. a 9. ročníka ZŠ a kvarty a kvinty viacročných gymnázií.

Po výzve KŠU sa do okresného kola v Nitre sa prihlásilo 10 základných škôl so 41 žiakmi. V prvej kategórii súťažilo 15 žiakov a v druhej 26 žiakov.

Do okresného kola v Komárne bolo prihlásených v kategórii A 30 žiakov a starší žiaci kategória B 74 žiakov.

Sprievodnou akciou T.O. bol seminár pre sprevádzajúcich učiteľov k aktuálnym otázkam vzdelávania v predmete Technika na základných školách.