Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre, Pedagogická fakulta, Katedra hudby a občianske združenie Konfrontácie vás pozývajú na slávnostné otvorenie 7. ročníka festivalu umení KONFRONTÁCIE, ktoré sa uskutoční v nedeľu 25. apríla  2010 o 17:00 hod. v Synagóge v Nitre.

Festival umení začína vernisážou výstavy REZONANCIE slovenského akademického maliara VLADIMÍRA PETRÍKA. Kurátorom výstavy je PhDr. Ľubomír Podušel CSc.

KONFRONTÁCIE
Festival umení KONFRONTÁCIE počas piatich dní prináša štyri komorné a jeden orchestrálny koncert.
V nedeľu 25. apríla 2010 sa o 18.00 hod. v Synagóge v Nitre predstaví Československé komorné duo Pavel Burdych (husle) a Zuzana Berešová (klavír) v dielach R. Schumanna, B. Martinů,  J. Straussa a F. Lehára.
V pondelok 26. apríla o 18.00 hod. komorné trio Branislav Dugovič (klarinet), Ján Slávik (violončelo) a Ladislav Fančovič (klavír) uvedú diela L. van Beethovena, J. Brahmsa a skladbu Ommagio à L.v.B. jubilujúceho slovenského skladateľa Romana Bergera.
V utorok 27. apríla o 18.00 hod. sa v Nitre svojím interpretačným majstrovstvom predstaví famózny improvizujúci violončelista Jozef Lupták v programe „Arpeggione v post-modernom obale“. Spoluúčinkuje klavirista Ivan Šiller.
V stredu 28. apríla o 18.00 hod. festival pokračuje vystúpením gitarového dua Mertz Guitar Duo (Karol Kompas a Vladimír Ondrejčák) v bohatom programe, zostavenom z diel svetových skladateľov. Karol Kompas sa na koncerte predstaví aj ako skladateľ skladbou Suita Musica.

Záverečný deň festivalu štvrtok 29. apríla o 18.00 hod. bude patriť Jarným inšpiráciám medzinárodného komorného orchestra Sinfonietta dell’ Arte. Pod taktovkou bulharského dirigenta Konstatina IIievského zaznie tvorba Ch. W. Glucka, B. Bartóka a B. Martinů. V koncertantných kusoch klasicko-romantického repertoáru sa predstaví klarinetista Matej Kozub.