Týždeň vedy a techniky na Slovensku v roku 2010

Cieľom "Týždňa vedy a techniky na Slovensku v roku 2010" je zlepšiť vnímanie vedy a techniky v povedomí celej spoločnosti, popularizovať a prezentovať ich, vzbudiť záujem mladých ľudí o štúdium vedeckých a technických disciplín, informovať verejnosť o poznarkoch vedy a techniky a o nutnosti podporovať vedu a techniku, ktoré sú základom hospodárskeho a spoločenského pokroku a pomáhajú riešiť globálne problémy a výzvy.

Podujatia na Pedagogickej fakulte:

Názov podujatia: Inspired by the science
Typ podujatia: výstava
Termín a miesto konania: 22. 11. – 3. 12. 2010, Galéria Univerzum UKF, Dražovská cesta 4, Nitra, vernisáž výstavy 22. 11. 2010 o 11.00 hod.
Organizátor podujatia: Katedra výtvarnej tvorby a výchovy PF UKF v Nitre
Garant podujatia: Mgr. Jozef Baus, Mgr. Ľubomír Zabadal, PhD.
Stručný popis podujatia:
Výstava s názvom Inspired by the science (Inšpirované vedou) predstavuje výber prác študentov Katedry výtvarnej tvorby a výchovy Pedagogickej fakulty UKF inšpirovaných vedou, vedeckými postupmi a modernými technológiami. Vystavené diela prezentujú presahy a kombinácie tradičných výtvarných techník a digitálnych technológií.

Názov podujatia: Výstava prác študentov
Typ podujatia: vzdelávanie, prezentácia prác študentov
Termín a miesto konania: 29. 11. – 5. 12. 2010, priestory knižnice UKF
Organizátor podujatia: Katedra techniky a informačných technológií PF UKF
Kontaktná osoba: Mgr. Ján Širka, PhD., PF UKF, Dražovská cesta 4, Nitra, tel: +421907 70234, e-mail: This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it ; web: http://www.ktit.pf.ukf.sk/
Stručná anotácia:
Na výstave sú prezentované práce študentov Katedry techniky a informačných technológií zamerané na technické tvorivé aktivity, ktorých cieľom je spropagovať technické vzdelávanie.

Názov podujatia: Semináre a workshopy ,Ars Músicae‘ Jazzová vokálna improvizácia, Technika hry na sadu bicích nástrojov
Typ podujatia: kultúra, workshop a seminár
Termín a miesto konania: 30. 11. 2010, o 14.00 hod., Katedra hudby PF UKF v Nitre, B-106
Organizátor podujatia: Katedra hudby, Občianske združenie za duchovný, kultúrny a sociálny rozvoj a spoluprácu, Pezinok
Garant podujatia: Katedra hudby PF UKF v Nitre
Kontakt: Katedra hudby PF UKF v Nitre, Trieda A. Hlinku 1, Nitra, tel: 0903/511105, e-mail: This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it , web: www.kh.pf.ukf.sk, www.ecpm.sk
Popis podujatia:
V rámci série workshopov a seminárov pod egidou cyklu koncertov Musica da camera Camera, ktoré sa zaoberajú aktuálnymi interpretačnými, výskumnými a pedagogickými trendmi v oblasti hudobného umenia a hudobného vzdelávania, budú realizované dva workshopy vedené odborníkmi v danej oblasti – Anastasiou Shchukinou (RU) a Jozefom Banyakom (SR). Podujatia sú tematicky štruktúrované pre cieľové skupiny študentov katedry hudby a pedagógov ZUŠ v regióne Nitra. Vybrané workshopy a semináre sú zakončené tematickou koncertnou produkciou.

Názov podujatia: Musica da camera
Typ podujatia: kultúra, koncert
Termín a miesto konania: 30. 11. 2010, o 18.00 hod., Ponitrianske múzeum, Nitra
Organizátor podujatia: Katedra hudby, OZ za duchovný, kultúrny a sociálny rozvoj a spoluprácu, Pezinok
Garant podujatia: Katedra hudby PF UKF
Kontakt: Katedra hudby PF UKF, Trieda A. Hlinku 1, Nitra, tel: 0903/511105, e-mail: This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it , web: www.kh.pf.ukf.sk, www.ecpm.sk
Popis podujatia:
Séria workshopov a seminárov Ars músicae je tematicky viazaná na koncerty cyklu Musica da camera. Na koncerte sa predstavia – Anastasia Shchukina (RU), Matej Kozub (SR), Jozef Banyak (SR), Konstatin Ilievsky (BG).

Názov podujatia: Študentský workshop – Čo vieš ty, nauč aj ostatných
Typ podujatia: vzdelávanie, prezentácia hrnčiarskych technológií
Termín konania: 1. 12. 2010
Miesto konania: sadrovňa PF UKF
Organizátor podujatia: Katedra techniky a informačných technológií PF UKF
Kontakt: doc. PaedDr. Jana Depešová, PhD., Mgr. Jana Štancelová, KTIT PF UKF, Dražovská 4, Nitra, tel: +421907670 234, e-mail: This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it , web: http://www.ktit.pf.ukf.sk/
Stručná anotácia:
Podujatie je zamerané na tvorivé dielne, počas ktorých majú študenti možnosť naučiť sa niektoré technológie spracovania tradičných technických materiálov a na prezentáciu technických mimoškolských aktivít študentov Katedry techniky a informačných technológií. V tomto roku je podujatie zamerané na hrnčiarstvo.
Fotogaléria 2009