Slovenská rozprávka v dramatickom rúchu

V utorok 29. marca 2011 sa v Univerzitnom tvorivom ateliéri Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre uskutočnili prezentácie bakalárskych projektov študentov Učiteľstva hudobno-dramatického umenia Katedry hudby PF UKF. Celkom bolo uvedených sedem predstavení v trvaní 15 až 25 minút, v ktorých si študenti 3. ročníka v praxi overili nadobudnuté teoretické poznatky z réžie, dramaturgie, scénografie, choreografie, hereckého i speváckeho umenia. Ústrednou témou projektov bola dramatizácia slovenských ľudových rozprávok, ktoré študenti pod vedením Mgr. Petra Oravca PhD. a vo vzájomnej spolupráci  následne sami zinscenovali. V nápaditých hudobno-dramatických tvaroch, venovaných nielen mladšej generácii, mohli diváci sledovať príbeh Ďura-Truľa, Černokňažníkovho učňa či príbeh O hlúpej žene, alebo si pripomenúť príbeh kráľa zo známej rozprávky Soľ nad zlato.

dokumenty/ofakulte/DEP/udalosti/slovenskarozpravka/IMG_0147.JPG