Fakultné a celoslovenské kolo ŠVK v sekcii  Pohybové skladby

Katedra telesnej výchovy a športu PF zorganizovala pod vedením PaedDr. Márie Kalinkovej, PhD. dňa 19.04.2011 v priestoroch telocvične ŠD Zobor na Drážovskej ceste, fakultné kolo  ŠVK v sekcii Pohybové skladby. Podujatia sa zúčastnilo 90 študentiek, ktoré vytvorili a odprezentovali spolu 14 pohybových skladieb v tanečnej sekcii. Účastníčkami boli študentky študijného odboru PEP a UPV. Skladby s rôznymi námetmi na podmanivú hudbu doplnené o všakovaké kostýmy zaujali prítomných divákov. Dve víťazné skladby z tejto akcie s názvami Cruel Glasses a Kapmajdžekovia postúpili na celoslovenské kolo ŠVK s medzinárodnou účasťou do Prešova, kde včera t. j. 27.4.2011 dôstojne reprezentovali našu univerzitu. Naše pohybovky, v silnej konkurencii 13 skladieb viacerých fakúlt, nezaostali ani za skladbami študentov zo športových fakúlt a dosiahli vynikajúce umiestnenia.