V dňoch 23. - 28.10. 2011 sa na Katedre pedagogiky PF UKF uskutočnia viaceré odborné aktivity, ktoré sú súčasťou medzinárodného bilaterálneho projektu medzi PF UKF v Nitre  a KH Leuven v Belgicku (Department Lerarenopleiding).
 Už od deväťdesiatych rokov obe uvedené katedry úspešne realizujú krátkodobé výmenné pobyty študentov a vysokoškolských učiteľov. Vždy v októbri sa na týždeň stretáva skupina študentov, jeden rok v Leuvene a recipročne ďalší rok v Nitre. V roku 2013 bude 20. výročie vzniku spoločného projektu. Tento projekt je v partnerskej inštitúcii v Leuvene vysoko hodnotený a je známy ako jeden z najdlhšie trvajúcich zahraničných bilaterálnych projektov. To isté sa vzťahuje aj na hodnotenie projektu Katedry pedagogiky PF UKF v Nitre. Počas existencie projektu sa projektu zúčastnilo viac ako sto študentov a okolo 15 -20 učiteľov z každej inštitúcie.
Spoločný projekt výmenných študijných pobytov (International Exchange Study Visit Nitra – Leuven) je orientovaný na komparáciu školských systémov, predškolskú a elementárnu edukáciu a jej aktuálne problémy, ako aj na komparatívnu pedeutológiu. Jeho imanentnou súčasťou je poznávanie histórie a kultúry oboch krajín a posilňovanie myšlienky medzinárodnej spolupráce a porozumenia. Osobitný význam má zdokonaľovanie sa v cudzojazyčnej komunikácii a to rovnako u študentov, ako i u vysokoškolských učiteľov.
Približne pred rokom (v dňoch 16. 10. 2010 – 22.10. 2010) sa stretnutie učiteľov a študentov projektu uskutočnilo v belgickom Leuvene. V priebehu Medzinárodného výmenného študijného pobytu sa uskutočnilo niekoľko zaujímavých aktivít, ktoré v zmysle cieľov programu možno rozdeliť na odborné a edukačné,  multikultúrne a spoločenské aktivity.
Nezabudnuteľným zážitkom sa pre všetkých (ako to ukázala aj evaluácia programu) stala návšteva významnej medzinárodnej inštitúcie Európskej komisie (European Commission) v Bruseli. Všetci účastníci projektu (belgickí a slovenskí učitelia a študenti) sa zúčastnili na prednáške o činnosti a poslaní EÚ a následnej diskusie orientovanej (vzhľadom na profesijné zloženiu skupiny) na otázky vzdelávania v 21. storočí, perspektívy internacionalizácie vysokoškolského štúdia a medzinárodné študijné pobyty učiteľov a študentov EÚ v budúcnosti.
Program, ktorý slovenskí učitelia a študenti z Katedry pedagogiky PF UKF v Nitre pripravili v tomto roku belgickým kolegom, má ambície naplniť všetky ciele, ktoré si partnerské inštitúcie pred takmer dvadsiatimi rokmi stanovili. Organizátori vyjadrujú presvedčenie, že aktivity Katedry pedagogiky PF UKF budú motiváciou pre ďalších študentov na účasť v rôznych projektoch medzinárodnej spolupráce.
    Zároveň chceme vysloviť poďakovanie všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k príprave a realizácii projektu.