Žiaci základných, stredných, vysokých škôl a obyvatelia mesta Nitry sa v stredu 16. novembra 2011 stretli na Svätoplukovom námestí v Nitre, aby sa zúčastnili Jesenného behu Nitrou. Vyše dvesto súťažiacich, rozdelených podľa veku do niekoľkých kategórií, bežalo po pešej zóne mesta Nitra. Už tretí ročník tohto podujatia organizovala Katedra telesnej výchovy a športu Pedagogickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre a Mesto Nitra v rámci Študentských dní nitrianskych univerzít. Za UKF beh organizačne zabezpečovali doc. PaedDr. Jaroslav Broďáni. PhD., a doc. PaedDr. Vladimír Šutka, CSc. Vecné ceny odovzdali víťazom prorektor UKF doc. PaedDr. Miroslav Tvrdoň, PhD., a primátor mesta Nitry Jozef Dvonč.