Celoživotné vzdelávanie v BOZP - medzinárodné sympózium zamerané na vzdelávanie v BOZP (Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci) sa konalo pod záštitou rektora Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre prof. RNDr. Libora Vozára, CSc., a generálnej riaditeľky Národného inšpektorátu práce v Košiciach Ing. Jany Popovičovej v dňoch 16. až 18. apríla 2012 v priestoroch PF UKF v Nitre na Drážovskej ceste. Rokovanie medzinárodného sympózia bolo zamerané na prezentáciu nových poznatkov a postupov v oblasti BOZP a v príbuzných odboroch. Úvodné prednášky, diskusia v troch sekciách a moderovaná diskusia v pléne sympózia bola orientovaná na oblasť celoživotného vzdelávania v BOZP v súlade s odporúčaniami EÚ, na problematiku výchovy a vzdelávania na základných a stredných školách a na ďalšie aktuálne otázky rozvoja vzdelávania v BOZP.
Po úvodnom privítaní hostí a účastníkov sympózia prof. Ing. Tomášom Kozíkom, DrSc., vedúcim Katedry techniky a informačných technológií a garantom medzinárodného sympózia pozdravila viac ako 100 prítomných odborníkov z oblasti BOZP zo šiestich krajín EÚ (Česko, Holandsko, Lotyšsko, Maďarsko, Poľsko, Slovensko) dekanka PF UKF v Nitre prof. PhDr. Eva Szórádová, CSc., vo svojom príhovore ocenila význam konania medzinárodného sympózia pre rozvoj vzdelávania v BOZP. Uskutočnenie sympózia považuje za významnú etapu v procese skvalitňovania a rozširovania vzdelávania v BOZP na PF UKF.
Generálna riaditeľka NIP v Košiciach vo svojom príhovore vyzdvihla dôležitosť vzdelávania v oblasti BOZP. Zdôraznila podpísanie dohody o spolupráci medzi NIP Košice a UKF v Nitre, ktorá je vyjadrením aktívnej podpory a spolupráce NIP s UKF na celoživotnom vzdelávaní v BOZP.
Na sympóziu sa aktívne zúčastnili zástupcovia krajských inšpektorátov práce. Prítomnosť členov inšpektorátov práce považujeme za základ cieľavedomej spolupráce PF UKF s inšpektorátmi práce vo vzdelávaní a poradenstve v oblasti BOZP.
Sprievodným podujatím sympózia boli aj prezentácie firiem, ktoré vyrábajú alebo distribujú bezpečnostnú techniku a pomôcky. Tieto boli určené najmä študentom študijného programu BOZP, ale cenné informácie na nich mali možnosť získať aj účastníci sympózia a každý, kto sa o prezentovanú problematiku zaujímal.