Pedagogická fakulta - Katedra pedagogiky UKF v Nitre
v spolupráci s Libra n.o. a CPPPaP Hlohovec Vás srdečne pozývajú na medzinárodný vedecký seminár konaný 9.11. 2012 na PF UKF v Nitre s názvom

Diagnostika čítania s porozumením u žiakov a študentov sekundárneho vzdelávania a dospelých – východiská a skúsenosti

Milá kolegyňa, milý kolega,
pozývame Vás na medzinárodný vedecký seminár, ktorý je zameraný na problematiku diagnostiky čítania a porúch čítania v neskoršom veku. Cieľom vedeckého seminára je analýza súčasného stavu kvality diagnostiky čítania u žiakov končiacich ZŠ až po študentov VŠ a dospelých. Seminár je primárne určený odborníkom zaoberajúcich sa diagnostikou a diagnostikovaním porúch čítania a učenia v sekundárnom vzdelávaní a neskoršom období. Ako realizovať (re)diagnostiku porúch čítania v neskoršom veku, na aké súvzťažné jazykové a kognitívne oblasti je potrebné zacieliť diagnostické šetrenie ? Čo nám súčasná teória o čítaní a poruchách učenia hovorí o nových postupoch v diagnostikovaní v klinických a školských podmienkach? Cieľom vedeckého seminára je priblížiť tvorbu nového diagnostického testu pre potreby CPPPaP, CŠPP a škôl sekundárneho vzdelávania, predstaviť nové poznatky o poruchách učenia získaných z longitudinálnych šetrení a priblížiť situáciu v diagnostike porúch učenia v ČR. Odborný vedecký seminár je prvým podujatím v rámci projektu Tvorba diagnostickej batérie na hodnotenie čitateľských schopností a rozvoj čítania s porozumením u žiakov sekundárneho vzdelávania - Projekt KEGA č. 021UKF-4 a KEGA 052 UKF-4/2011. Účastníkom bude ponúknutá možnosť zúčastniť sa overovania testu a získať benefity pre svoje pracovisko. Počas seminára bude predstavená nová publikácia Doc. PhDr. M. Mikulajovej PhD.

Vedeckí garanti seminára:

PhDr. Viktor Gatial PhD.
prof. PhDr. Viera Kurincová, CSc.
Doc. PhDr. Marína Mikulajová PhD.
prof. PhDr. Peter Seidler, CSc. PaedDr. Erik Žovinec PhD.

Organizačný výbor:
Mgr. Tvrdík Miroslav