O. ročník celoslovenskej speváckej súťaže BlueNote

V stredu 24. apríla 2013 sa priestory Univerzitného tvorivého ateliéru naplnili tónmi jazzovej, muzikálovej a
 pop-rockovej hudby. Spevácka súťaž BlueNote bola určená predovšetkým študentom vysokých škôl a musíme povedať, že bola jedinečnou medzi vysokoškolskými speváckymi súťažami na Slovensku. Vysokoškoláci z Nitry, Bratislavy, Trnavy a Prešova mali možnosť ukázať svoje spevácke schopnosti v troch rozličných štýloch, čo je z hľadiska interpretácie mimoriadne náročné. Porota v zložení Eva Pavlíková, Jana Fardová a Peter Ďurovec hodnotila túto náročnú úlohu z pohľadu speváckej techniky, hereckého stvárnenia, štýlovosti, práce s mikrofónom i osobitosti jednotlivých súťažiacich. Aj vďaka publiku prebiehala celá súťaž v priateľskej, pohodovej a príjemnej atmosfére. Štvrté miesto patrilo Lenke Gálisovej (KH PF UKF v Nitre), tretie Michaele Lisovszkej (ŠP PF PU v Prešove) a druhé Zuzane Feketeovej (KH PF UKF v Nitre). Hlavnú cenu, symbol súťaže BlueNote z dielne Ľubomíra Bereša (KVTV PF UKF v Nitre) si odniesol Marcel Chropúvka, študent UHDU z Katedry hudby PF UKF v Nitre. Za vecné ceny ďakujeme Únii žien Slovenska – krajskej organizácii v Nitre a Katedre hudby PF UKF. Dúfame, že sa táto spevácka súťaž stane v budúcnosti tradíciou a opäť sa všetci zídeme na jej prvom ročníku.

Iveta Štrbák Pandiová

Víťazi

Pozvánka

Katedra hudby Pedagogickej fakulty UKF v Nitre Vás pozýva na 0. ročník speváckej sútaže BlueNote, ktorá sa uskutoční v priestoroch Univerzitného tvorivého ateliéru – UTA, Hotel Nitra, ulica B. Slančíkovej, 949 01 Nitra, dňa 24. apríla 2013. Súťaž je určená všetkým, ktorí sa venujú popovému, jazzovému alebo muzikálovému spevu.

Klikni na viac informácií