Katedra výtvarnej tvorby a výchovy Pedagogickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre vás pozýva na projekciu študentských výtvarných prác s názvom CYKLUS - Inspired by Science, ktorá sa uskutoční v dňoch 7., 8., 14. a 15.11.2012,  vždy o 10:00 hod. v Galérii UNIVERZUM Pedagogickej fakulty UKF v Nitre. Predstavené budú reprodukcie prác z disciplín: textil, fotografia, experimentálna maľba a grafika. Okrem statických obrazov budú predstavené aj záznamy vzniku experimentálnej kresby pomocou počítača. Projekcia je doplnená o hudobno-zvukový sprievod. Podujatie je súčasťou Týždňa vedy a techniky na Slovensku 2012.

Kurátor projekcie: Mgr. Ľubomír Zabadal, PhD.
Odborná spolupráca: Daniel Szalai, akad. mal., Marián Žilík, akad. mal., Mgr. Jozef Baus a Jozef Dobiš, akad. mal.
Technická spolupráca: Martin Rampáček
 Ideová spolupráca: Enikő Horváthová a Maroš Csinger