V termíne od 22.11. 2012 do 20. 12. 2012 bola v Galérii Univerzum Pedagogickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre prístupná výstava Cestičky k umeniu, ktorú zorganizovala Súkromná základná umelecká škola Tralaškola v Nitre v spolupráci s Katedrou výtvarnej tvorby a výchovy Pedagogickej fakulty v Nitre. Expozíciu tvorili výtvarné práce žiakov navštevujúcich triedu pani učiteľky Mgr. Moniky Koprdovej. Výstava bola prezentáciou širokého spektra námetov a výtvarných techník. V rámci slávnostnej vernisáže obohatenej vystúpením žiakov navštevujúcich hudobný odbor danej školy, sa uskutočnila aj prezentácia kalendára Tralaškoly pre rok 2013, ilustrovaného detskými výtvarnými prácami. Kurátorkou výstavy bola PaedDr. Soňa Hrivňáková, PhD.

Kurátorský text

fotogaléria