Úspech študentov Katedry hudby PF UKF v Nitre na medzinárodnej interpretačnej súťaži ŠUČ v
Ružomberku

Dňa 16. a 17. apríla 2013 sa na Pedagogickej fakulte Katolíckej univerzity v Ružomberku konal jubilejný X. ročník interpretačnej súťaže s medzinárodnou účasťou Študentská umelecká činnosť. Uvedenej súťaže sa zúčastnili aj študenti Katedry hudby Pedagogickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, ktorí v konkurencii poslucháčov vysokých škôl pedagogického zamerania zo Slovenska, Česka, Nemecka a Poľska získali popredné umiestnenia. Medzinárodná porota Lucii Strnátovej v II. kategórii v hre na organe udelila 2. miesto. Súčasne si za interpretáciu skladby J. Langlaisa Incantation pour un jour Sain Lucia Strnátová odniesla aj Cenu rektora Katolíckej univerzity. Súťaže v sólom speve sa zúčastnili traja študenti (pedagogické vedenie Mgr. art. Jana Pastorková, ArtD., klavírna spolupráca Lucia Strnátová a Mgr. art. Martina Čiefová, PhD.). V I. kategórii v sólovom speve získal Marek Bednárik za predvedenie piesne Chvála vinice z cyklu Piesne o víne od Bartolomeja Urbanca Cenu za interpretáciu skladby slovenského autora a Jana Chválna v II. kategórii Cenu za interpretáciu skladby Petra Iľjiča Čajkovského Net, toľko tot, kto znal. Cena dekana PF KU bola v II. kategórii v sólovom speve udelená Stanislavovi Ďurskému za interpretáciu skladby Frica Kafendu Pieseň z cyklu Tri piesne.
    Všetkým oceneným študentom, ako aj pedagógom Katedry hudby PF UKF v Nitre patrí poďakovanie za úspešnú reprezentáciu a šírenie dobrého mena univerzity.
Ďalšie informácie sú dostupné na internetovej stránke Katolíckej univerzity v Ružomberku