Vedy o športe (07.05.2013)
Katedra telesnej výchovy a športu PF UKF dňa 7.5.2013 organizovala celoslovenské kolo Študentskej vedeckej konferencie vo Vedách o športe. Konferenciu otvorila vedúca KTVŠ PF UKF doc. PaedDr. Nora Halmová, PhD. a dekanka PF prof. PhDr. Eva Szórádová, CSc. Študenti si  overili svoje odborné vedomosti, znalosti a praktické skúsenosti v štyroch teoretických sekciách (Sekcia doktorandov, Športová edukológia, Športová kinantropológia a  Športová humanistika) a   v dvoch pohybových sekciách (Tanečná a Športová). Účasť študentov  zo slovenských univerzít (UMB Banská Bystrica, FTVŠ UK Bratislava, PU Prešov, UPJŠ Košice a PF UKF v Nitre) bola vysoká.  Na ŠVK sa spolu zúčastnilo 120 študentov a 20 pedagógov, ktorí boli členmi odborných komisií. Konferencia mala podľa členov komisie veľmi vysokú odbornú úroveň. V dopoludňajších hodinách prebiehali kolá v teoretických sekciách, kde nás v sekcii doktorandov reprezentoval Pavol Hlavačka.  Športová edukológia mala zastúpenie z KTVŠ až troma študentmi: Jaroslava Boďová (BiTVm), Maroš Pavlík (TVTE9m) a Mária Solvesterová(TVPS9m)  s prácou: Balančné cvičenia ako prostriedok odstraňovania funkčných svalových porúch u volejbalistiek, ktorá sa umiestnila na krásnom 2. mieste. V športovej kinantropológii naše farby úspešne hájila  Martina Vravková (TVPG9m).  Popoludní sa všetci študenti a pedagógovia presunuli do športovej haly Olympia, kde naplno povzbudzovali svojich spolužiakov a študentov v súťaži pohybových skladieb. V pohybových skladbách sme mali zastúpenie 3 skladieb  v  tanečnej sekcii. Dve skladby pripravili študentky UPV (Bc. Magdaléna Okienková, Bc. Erika Urbanová, Bc. Magda Wunschnerová, Bc. Mária Šamajová, Bc. Katarína Marková, Bc. Petra Matyášová, Bc. Valéria Moravčíková, Bc. Alexandra Gubanová, Bc. Ivana Žišková, Bc. Tatiana Pravdová, Bc. Michaela Púčiková). Aj v tejto sekcii sa KTVŠ a študentky PF, FPV, FF a FSVaZ môžu pochváliť krásnym 3.miestom so skladbou „Tanec s vášňou“, s ktorou úspešne reprezentovali aj na galavečeri pri príležitosti ukončenia Nitrianskych univerzitných dní  (Anika Babalová – TVGeb,  Kristína Krošláková – Osb,  Denisa Cerovská – TVEstb, Filip Nemček – TVPsb, Lucia Ternenyová - AjPsb, Adriana Benčaťová –Hib,  Lenka Graňáková – Bibc,  Nikola Herdová KMKT). Atmosféra na ŠVK bola vynikajúca, všetci študenti si okrem krásnych cien odniesli z konferencie aj množstvo nových poznatkov a zážitkov. Všetkým študentom blahoželáme a veríme, že budú aj naďalej úspešne reprezentovať svoje univerzity.

doc. PaedDr. Nora Halmová, PhD.
vedúca KTVŠ PF UKF v Nitre

Sekcia doktorandov

Stratení v pralese                             Tanec s vášňou 1                                            FTVŠ CHEER

Tanec s vášňou 2                                              Lafranconi airlines