Výzvy a inšpirácie v pedagogických vedách (30.04.2013)
Dňa 30.4.2013 sa na Pedagogickej fakulte Univerzity Konštantína Filozofa konala pod záštitou dekanky PF prof. PhDr. Evy Szórádovej, CSc. X. medzinárodná konferencia doktorandov pod názvom „Výzvy a inšpirácie v pedagogických vedách“. Cieľom jubilejného, X. ročníka konferencie, bolo vytvoriť platformu na prezentovanie teoretických a empirických výsledkov vedecko-výskumného úsilia doktorandov. Ambíciou konferencie bolo hľadať odpovede na aktuálne výzvy v pedagogike a andragogike. Podujatie organizačne zabezpečovali pracovníci a doktorandi Katedry pedagogiky PF UKF. Rokovanie konferencie prebiehalo v slovenčine, češtine, poľštine a v angličtine. Konferencie sa zúčastnili doktorandi z UCM v Trnave, PF UMB  Banskej Bystrici, PF Univerzity Palackého v Olomouci, SPU v Nitre a  PF UKF v  Nitre. So zaujímavými a podnetnými príspevkami vystúpili aj študenti z Číny, ktorí sú doktorandmi PF Univerzity Palackého v Olomouci.

VEDECKÍ GARANTI KONFERENCIE

prof. PhDr. Peter Seidler, CSc., UKF
prof. PhDr. Viera Kurincová, CSc., UKF
dr. hab. Alina Budniak, Sliezska univerzita Katowice, PL
prof. PhDr. Gabriela Petrová, CSc., UKF
doc. PaedDr. Jana Duchovičová, PhD., UKF
doc. PaedDr. Ctibor Határ, PhD., UKF
doc. PaedDr. Júlia Ivanovičová, PhD., UKF
doc. PaedDr. Juraj Komora, PhD., UKF

Súbežne s medzinárodnou konferenciou sa konala súťaž v Študentskej vedeckej, odbornej a umeleckej činnosti. Víťazi súťaže získali vecné ceny a možnosť publikovať svoju prácu v pripravovanom recenzovanom zborníku doktorandských príspevkov, ktorý je výstupom doktorandskej konferencie.

1. Bc. Monika Čerešňová: Vplyv záujmových krúžkov na hodnotovú orientáciu detí
2. Lívia Bruchterová: Učiteľ v minulosti a dnes - Učiteľ v trávnickej škole v dvadsiatom storočí
3. Katarína Kopčeková: Kyberšikanovanie ako problém súčasnej školy

HODNOTIACA KOMISIA ŠVOUČ

Predsedníčka komisie:
doc. PaedDr. Tatiana Slezáková, PhD.
Členovia komisie:
PaedDr. Renáta Polakovičová, PhD.
PaedDr. Alexandra Pavličková, PhD.
PaedDr. Tomáš Turzák, PhD.