Hudobní pedagógovia z Európy a Ázie v Nitre

Integrácia hudby, tanca, reči ako výraz interkultúrneho porozumenia a rozvíjanie princípov holistickej a elementárnej hudobnej výchovy – také ciele si kladie medzinárodný

Kurz Orffovho Schulwerku,

na ktorom sa zúčastní 90 účastníkov zo Slovenska, Čiech, Poľska, Rakúska, Nemecka, Slovinska, Chorvátska, Ruska, Turecka, Indie a Hong Kongu, ktorí pracujú ako hudobní pedagógovia v ZŠ, ZUŠ, na stredných i vysokých umeleckých školách, ale aj ako muzikoterapeuti a pedagógovia voľného času.

Kurz sa uskutoční 7. – 12. júla 2013 v budove Kňazského seminára sv. Gorazda.

Vyučovanie bude prebiehať formou umeleckých dielní s témami, ako napríklad:
•    hudobná výchova ako holistický proces zahŕňajúci princípy Orffovho Schulwerku, spev, hru na Orffových a klasických nástrojoch, pohyb,  počúvanie a dramatické činnosti,
•    hudobno-scénická hra ako príležitosť na sebavyjadrenie,
•    vzťah reči hudby a reči tela,
•    aktivácia kinestetickej, hudobnej a priestorovej inteligencie pri tvorbe sekvencií moderného tanca.

Lektori: Ruth Burmann (Rakúsko), Lenka Pospíšilová (Čechy), Leonardo Riveiro Holgado (Španielsko), Coloman Kallós (Rakúsko), Miroslava Blažeková, Robert Žilík, Marek Štrbák (Slovensko).

Súčasťou kurzu bude i sprievodné podujatie – koncert súboru Solamente naturali v stredu 10. 7. 2013 v koncertnej sieni Župného domu v Nitre o 19.00 h, na ktorý  srdečne pozývame i verejnosť!

Kurz pripravila Katedra hudby v spolupráci so Slovenskou Orffovou spoločnosťou.

Kurz podporili: Nadácia Carla Orffa v Mníchove, Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre, Slovenská Orffova spoločnosť, Orff-Schulwerk Forum Salzburg, Studio ’49 Mníchov, Nitrianska galéria, časopis Hudobný život.

Záštitu nad kurzom prevzalo Veľvyslanectvo Spolkovej republiky Nemecko.

Viac informácií na www.kh.pf.ukf.sk.

Ilustračné fotografie