VÝSTAVA DVA SVETY – ROBERT BIELIK A DANIEL SZALAI

V rámci Dňa fakulty Učiteľskej fakulty Univerzity Kragujevac v Užici v Srbsku v roku 2013, ktorý sa tradične každoročne koná 21. marca s bohatým celodenným programom literárneho, hudobného, výtvarného a divadelného zamerania ako zahraniční hostia dostali príležitosť prezentovať svoju umeleckú tvorbu dvaja členovia Katedry výtvarnej tvorby a výchovy Pedagogickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, Mgr. art. Robert Bielik a akad. mal. Daniel Szalai. Výstava s názvom „Dva svety – Robert Bielik a Daniel Szalai“ sa uskutočnila v Mestskej galérii v Užici v dňoch 21. – 31. marca 2013. V historických priestoroch mestskej galérie – bývalej radnice si mohli návštevníci pozrieť od slovenských umelcov takmer 40 obrazov. Slávnostnej vernisáže sa zúčastnili predstavitelia Učiteľskej fakulty Univerzity Kragujevac v Užici, ako aj predstavitelia mesta Užice. Účastníkov vernisáže v mene Pedagogickej fakulty UKF v Nitre pozdravila PaedDr. Dana Malá, PhD., prodekanka pre rozvoj a celoživotné vzdelávanie, umelcov a ich tvorbu užickej kultúrnej verejnosti predstavila doc. Mgr. Adriana Récka, PhD., kurátorka výstavy, vedúca Katedry výtvarnej tvorby a výchovy PF UKF v Nitre. Na vernisáži boli prítomní aj vystavujúci umelci, ktorí sa po otvorení výstavy tešili veľkému záujmu zo strany návštevníkov.
Mestská galéria v Užici v spolupráci s Učiteľskou fakultou Univerzity Kragujevac v Užici a Pedagogickou fakultou UKF v Nitre pri príležitosti výstavy vydala bohato ilustrovaný reprezentatívny katalóg s dvojjazyčným srbsko-anglickým odborným textom. O výstave podrobnejšie informuje článok uverejnený v časopise UKF Náš čas, číslo 4/2013, s. 24-25.
Expozícia „Dva svety – Robert Bielik a Daniel Szalai“ po úspešnej prezentácii v Užici bola premiestnená do výstavných priestorov renomovaného Múzea 21. októbra v Kragujevaci, kde bola kultúrnej verejnosti prístupná do 24. apríla 2013.