Medzinárodný Letný kurz projektu TEMPUS

V dňoch 14. – 21. septembra 2014 Katedra techniky a informačných technológií PF UKF v Nitre privítala  28  zahraničných účastníkov Letného kurzu medzinárodného projektu TEMPUS zameraného na oblasť spolupráce vo vzdelávaní s názvom Development of Embedded System Courses with Implementation of Innovative Virtual  Approaches for Integration of Research, Education and Production in UA, GE, AM (DESIRE). Cieľom školenia s názvom „ Nové prístupy výučby techniky“ bolo oboznámiť vysokoškolských pedagógov z partnerských univerzít so skúsenosťami pedagógov Katedry techniky a informačných technológií PF UKF v Nitre s aplikovaním virtuálneho prostredia do výučby.
Účastníci z Ukrajiny, Arménska a Gruzínska získali poznatky z e-learningových metód vzdelávania, aplikácie vzdialených experimentov vo výučbe a využitia interaktívnej metódy s podporou výpočtovej techniky vo vzdelávaní. V rámci kurzu odznelo sedem kľúčových prednášok a bolo uskutočnených päť workshopov. Okrem vzdelávacej časti, zástupcovia jednotlivých krajín podieľajúcich sa riešení úloh projektu rokovali na zasadaní „Consortium meeting“ o súčasnom stave riešenia projektu a o úlohách na najbližšie obdobie. Spoločenského stretnutia s účastníkmi kurzu sa zúčastnil rektor Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre prof. Ľ. Zelenický s manželkou a prorektorka prof. G. Miššíková. Pozvanie prijali aj zástupcovia PF UKF prodekanka doc. A. Récka, poverená zastupovaním dekanky  Pedagogickej fakulty  UKF prof. E. Szórádovej a prodekanka doc. J. Duchovičová.  Na záver  boli absolventom slávnostne odovzdané certifikáty o úspešnom absolvovaní školenia na PF UKF v Nitre.
Na Letnom kurze boli prítomní aj pedagógovia z Thomas More University College KU Leuven Belgicko, Ing. Dirk Van Merode, MSc. a Dr. Ing. Peter Arras,  z univerzity, ktorá je hlavným koordinátorom riešeného projektu TEMPUS.

Prof. Ing. Tomáš Kozík, DrSc.,
Koordinátor projektového tímu PF UKF v Nitre