Slávnostná imatrikulácia | 14.11.14
Slávnostná imatrikulácia 2014

Dekan Pedagogickej fakulty UKF v Nitre pozýva na slávnostnú imatrikuláciu študentov 1. ročníka denného bakalárskeho štúdia PF, ktorá sa uskutoční dňa 14. novembra 2014 o 11:30 hod. v aule UKF, Trieda Andreja Hlinku č. 1, Nitra.

Účasť na slávnostnej imatrikulácii je pre všetkých študentov 1. ročníka denného bakalárskeho štúdia povinná!

Vzhľadom na skutočnosť, že ide o významný akt, je nutné prísť vo formálnom oblečení (o 11:00).

Zdôvodnenú neúčasť je potrebné oznámiť na študijnom oddelení.

V uvedený deň majú študenti 1. ročníka denného bakalárskeho štúdia PF dekanské voľno, tzn. budú ospravedlnení z vyučovania na PF aj na iných fakultách.

doc. PaedDr. Jana Duchovičová, PhD.
prodekan pre vzdelávanie

foto (2014)

Imatrikulácia je slávnosť, pri ktorej študent prvýkrát zapísaný do fakultnej matriky (imatrikulovaný) sľubuje, že bude plniť študijné povinnosti a rešpektovať morálne záväzky voči univerzite a fakulte,  tak, aby jeho činnosť prinášala všestranný úžitok.
Imatrikulácia je akademický obrad, zloženie akademického sľubu, ktorý sa koná za účasti rektora a dekana PF alebo za účasti nimi určených zástupcov (prorektora, prodekana).

Slávnostný imatrikulačný ceremoniál sa koná v aule univerzity s uplatnením akademických insígnií a talárov PF UKF v Nitre, za prítomnosti vedúcich katedier, garantov a tútorov jednotlivých študijných programov.

Imatrikulácia študentov je podmienkou získania potvrdenia o imatrikulácii, potrebného pre zahraničné študijné a pracovné aktivity. Účasť študentov 1. ročníka na slávnostnej imatrikulácii je povinná, pričom sa vyžaduje formálne oblečenie.

Imatrikulačný sľub:
„Sľubujem, že budem riadne vykonávať práva a plniť povinnosti člena akademickej obce Pedagogickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Sľubujem, že budem dbať na jej dobré meno a budem študovať tak, aby moja činnosť prinášala všestranný úžitok.“

foto (2014)
foto (2013)